Pakalpojumi

Slinga terapija

Slinga terapija SLINGA TERAPIJA

SLINGA TERAPIJA (S-E-T) – SLINGA TERAPIJA ir metode, kuru pielieto, izmantojot speciālu profesionālu aprīkojumu REDCORD.

Šī terapija ir pilnīga diagnostikas, aktīva un vingrojumu sistēma, kuras pamatā ir individuāla pieeja katram pacientam ar mērķi panākt pastāvīgu muskuloskeletāro traucējumu uzlabošanos. Šis modelis balstās uz mūsdienu aktīvās vingrošanas un rehabilitācijas pamatelementiem. Dotā koncepcija ir izveidota un attīstīta Norvēģijā, tā balstīta uz zinātniskiem principiem un jaunu pētījumu rezultāti apstiprina šī koncepta nemitīgu attīstību.

Ar slinga terapiju iespējams klientiem nodrošināt vairākas treniņu metodes. Tostarp relaksāciju, locītavu mobilitātes uzlabošanu, trakciju, motorās kontroles uzlabošanu., stabilizējošos vingrojumus, stiepjošos vingrojumus un vingrinājumus ar pretestību, vingrojumi pieaugošā progresijā. Terapijas būtība ir veikt vingrojumus bez gravitācijas ietekmes. Sling aterapiju pielieto klientiem ar centrālās nervu sistēmas bojājumiem, ar perifērās nervu sistēmas bojājumiem, locītavu slimību gadījumos, pēc traumām un operācijām mugurkaulā un ekstremitātēs, bērniem ar stājas problēmām.

Slinga terapijas koncepta pamatā ietilpst:
  • funkcionālās nespējas diagnostika,
  • vingrošana,
  • neiromuskulārā aktivizēšana (NEIRAK) – Redcord metode, ar kuras palīdzību tiek stimulēta neiromuskulatūra augstākajā līmenī ar mērķi aktivizēt muskuļus.


SLINGA JEB SAIŠU TERAPIJA IR VISPUSĪGA DIAGNOSTIKAS, AKTĪVAS ĀRSTĒŠANAS UN VINGRINĀJUMU SISTĒMA. INDIVIDUĀLA PIEEJA KATRAM PACIENTAM NODROŠINA STABILU UN PASTĀVĪGU MUSKULOSKELETĀRĀS SISTĒMAS TRAUCĒJUMU NOVĒRŠANU.


Slinga terapija pielietojama gadījumos, kad pacientam ir ķermeņa balsta - kustību aparāta problēmas, tā palīdz mazināt smadzeņu asinsrites traucējumu sekas, to var teicami pielietot pēctraumu un pēcoperāciju periodos. Šī terapija ir piemērota arī dažāda rakstura muguras sāpju pacientiem, un ar tās palīdzību var risināt ķermeņa estētiskās problēmas.
Slinga terapija ir ieteicama šādās nozarēs - neiroloģijā, ortopēdijā, ķirurģijā, geriartrijā, pediatrijā.
Ārstējot, tiek veikta:
  • neiromuskulārā aktivizēšana - nesāpīgi atmodina neaktīvos muskuļus un atjauno to funkcionēšanu
  • stiepti muskuļi - lai atbrīvotu savilktus, sāpīgus muskuļus
  • palielināts kustību apjoms - izslēdzot gravitācijas spēku iedarbību, veiksmīgi var kontrolēt locītavu kustību un muskuļu darbību, nesāpīgi palielinot kustību apjomu
  • trakcija - iestiepj locītavu saites, muskuļus, līdz ar to tiek samazināta slodze locītavām
  • relaksācija - pacients tiek novietots relaksējošā pozīcijā, lai noņemtu sava svara un gravitācijas spēka ietekmi, atbrīvo saspringušos muskuļus


Nodarbību laikā tiek sastādīts vingrojumu komplekss, lai varētu pakāpeniski palielināt muskuļu spēku, izturību, uzlabotu locītavu stabilitāti.

Cenrādis
Pakalpojums EUR
Procedūras cena 20,00

Speciālisti

Sandra Rinča
Sertificēta fizioterapeite Latvijas Fizioterapeitu asociācijas (LFA) biedrs.