Pakalpojumi

Ultrasonogrāfija

Bez ultrasonogrāfijas (USG) nav iedomājama mūsdienu medicīna. Šis vizuālās diagnostikas izmeklējums pelnīti ir ieņēmis vietu kā viens no biežāk izmantotajiem, lai ātri un precīzi varētu izvērtēt pacienta veselības stāvokli, noteiktu diagnozi un nozīmētu piemērotāko ārstēšanu. Ultrasonogrāfija ir būtiska gan profilaktiskiem izmeklējumiem, gan akūtās situācijās, kad pacienta dzīvība ir apdraudēta un katra minūtē ir svarīga, lai viņam palīdzētu.

Medicīnas centrā ,, Medical plus" izmeklējumus veic augsti augsti kvalificēti un pieredzējuši sertificēti ārsti.


Mēs piedāvājam šādus izmeklējumus, bez ilgas gaidīšanas rindā!

  • vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfija - Vēdera dobuma ultrasonogrāfijas laikā mūsu speciālisti ar ultrasonogrāfiskās diagnostikas palīdzību izvērtē izmēru, formu un stāvokli aknām, žultspūslim un žults ceļiem, nierēm, aizkuņģa dziedzerim, liesai, urīnpūslim.

  • uroloģiskā ultrasonogrāfija - priekšdziedzeris (arī transrektāli), urīnpūslis, nieres;

  • vairogdziedzera un siekalu dziedzera ultrasonogrāfija;Ultrasonogrāfija ir viena no nekaitīgākajām, vienkāršākajām neinvazīvajām, bet ļoti informatīvajām izmeklēšanas metodēm. Vairogdziedzera ultrasonoskopija nosaka vairogdziedzera izmērus, tilpumu, novērtē tā struktūru un apasiņošanu.

  • sēklinieku ultrasonogrāfija;

  • galvas un kakla asinsvadu doplerogrāfija; Krāsu doplerogrāfija jeb duplex izmeklēšana ir visbiežāk izmantotā ultrasonogrāfijas diagnostikas metode dažādu asinsvadu slimību noteikšanā. Ar šo metodi ir iespējams noteikt kakla asinsvadu stāvokli (pangas, stenozes miega un vertebrālās artērijās), kas var izraisīt smadzeņu apasiņošanas traucējumus – galvassāpes, reiboņus, redzes traucējumus, troksni ausīs.

  • ginekoloģiskā ultrasonogrāfija (arī grūtnieču un augļa);Ar šī izmeklējuma palīdzību ārsts var noteikt dzemdes dobuma, dzemdes sieniņu, olvadu, olnīcu, urīnpūšļa, dzemdes kakla, maksts veselības stāvokli un diagnosticēt iedzimtas vai iegūtas pataloģijas un izmaiņas.

  • ehokardiogrāfija; Doplerehokardiogrāfija jeb EHO (sauc arī par ehokardioskopiju, ehokardiogrāfiju) ir sirds vizuālā diagnostika ar ultraskaņas palīdzību. Šis izmeklējums ļauj noteikt sirds anatomisko struktūru, kambaru un priekškambaru izmērus, to saraušanās spēju, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību pēc sirds miokarda infarkta, izvērtēt sirds vārstuļu stāvokli un to funkciju, kā arī sirds muskuļa funkcionālo stāvokli. Tieši ehokardiogrāfija palīdz saskatīt tās anomālijas, kas pacientam ir bīstamas, bet ilgstoši neizraisa sūdzības.

  • kāju un roku asinsvadu doplerogrāfija.Roku un kāju doplerogrāfija un spektra analīze ir krāsu asinsvadu doplerogrāfija jeb duplex izmeklēšana. Izmeklējuma laikā iespējams izvērtēt roku un kāju artēriju slimības (ateroskleroze, stenoze, tromboze) un vēnu slimības (hroniska venoza nepietiekamība, tromboflebīts u.c.), limfatiskas slimības (limfostāze), precizēt trombotiskus stāvokļus (dziļo vai virspusējo vēnu trombozi), izvērtēt individuālo vēnu anatomiju gan pirms, gan pēc operācijas. Iekārta reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un asinsvadu funkcionālo stāvokli.

  • krūšu dziedzeru sonogrāfija, Krūšu dziedzeru USG ir viena no izmeklējumu metodēm, ko izmanto gan atsevišķi, gan kā mamogrāfijas papildus metodi, ieteicams veikt reizi gadā.

  • Kakla mīksto audu un siekalu dziedzeru USG izmeklējuma laikā tiek pētīti kakla limfmezgli, zemžokļa, zemmēles un aizauss siekalu dziedzeri un citas virspusēji (līdz 4-6 cm dziļumā) lokalizētas mīksto audu struktūras.