Pakalpojumi

Holtera monitorēšana (Diennakts EKG)

Holtera monitorēšana ir 24, 48 vai 72 stundu elektrokardiogrammas (EKG) pieraksts. Šī metode palīdz ārstam novērtēt sirds ritma traucējumus diennakts laikā, uzrādot, kāda veida sirds ritma traucējumi ir pacientam, cik biežas ir ritma traucējumu epizodes un to ilgums. Ar Holtera monitorēšanas palīdzību ir iespējams noteikt arī sirds muskuļa išēmijas epizodes, proti, noteikt stenokardijas gadījumus, kā arī vienlaikus atklāt asimptomātiskās išēmijas epizodes. Izmeklējumu veic pacientiem ar aizdomām par sirds ritma traucējumiem vai citām sirds saslimšanām.

Holtera monitorēšanai tiek izmantota neliela pārnēsājama EKG iekārta, ar kuras palīdzību kontrolē sirdsdarbību. Elektrodus piestiprina pacientam uz ādas sirds rajonā. EKG pieraksta iekārtu jānēsā piestiprinātu ķermenim 24, 48 vai 72 stundas. Pacientam ir izniegta veidlapa, kur veic atzīmes par simptomiem, kas parādās fiziskās aktivitātes laikā, atzīmē lietotos medikamentus. Ārsts, analizējot iegūtos datus, var noteikt gan sirdsdarbības ritma traucējumus, gan sirds muskuļa trofikas izmaiņas un to cēloņus.

To izmanto gan gados jauniem pacientiem, kuriem mēdz būt sūdzības par periodiski ātru pulsu, sportistiem, gan arī gados vecākiem pacientiem ar sirds slimību vēsturi.

Cenrādis
Pakalpojums EUR
24 stundas 40,00
48 stundas 60,00
72 stundas 80,00